Dārzeņu spirālgriezēji - veselīga uztura entuziastiem

Spirālgriešana ir māksla, izmantojot spirālgriezēju, sagriezt augļus un dārzeņus garās nūdelēs. Taču, ja Jūs vēl šaubāties, kādēļ spirālgriešana ir vispār vajadzīga, un nesaprotat, kādēļ tā ir tik populāra un kā tai pievienoties, ja neesat pārliecināts, kādēļ vajadzētu spirālgriezt un nav skaidrs, kā to sākt, izlasiet šo rakstu līdz galam.Kādēļ dārzeņus griezt spirālēs?

     Ir daudz lielisku iemeslu, kādēļ ir vērts pamēģināt - lai dažādotu savu ēdienkarti vai vienkārši lai ēstu vairāk augļus un dārzeņus.


Apēst vairāk dārzeņu, to pat nepamanot -

dārzeņu spirāles ir lielisks veids kā savā uzturā iekļaut vairāk augļus un dārzeņus, piemēram, ēdot ierasto ēdienu, miltu pastu papildināt ar darzeņu - kabaču vai cukini, nūdelēm. Atšķirībā no šķēlēšanas vai citu formu smalcināšanas, spirālēs sagriezti dārzeņi vienkārši apēdas vairāk.


Stiprina veselību un samazina svaru -

ēdot vairāk dārzeņus, Jūs ēdat veselīgāk. Dārzeņu spirālēs ir zems kaloriju, tauku, cukura un ogļhidrātu daudzums. Ēdot vairāk dārzeņus, samazinās svars, Jūs uzņemat vairāk šķiedrvielu, kas veicina gremošanu, un jūtaties enerģiskāks, izmantojot visas augļu un dārzeņu uztura priekšrocības.


Vegāns, veģetārs un bezglutēna -

cilvēkiem ar celiakiju un glutēna nepanesamību spirālgriešana piedāvā lielisku alternatīvu lipekli saturošajiem produktiem - makaroniem un rīsiem.


Piemērota bērniem -

bērniem daudz vairāk prieka sagādā augļi un dārzeņi, sagriezti jautrās spirāles formās. Tāpat bērniem būs prieks pašiem piedalīties interesantajā spirālgriešanas procesā. Piebildīsim - to gan vajadzētu veikt stingrā vecāku uzraudzībā, jo spirālgriezēji ir aprīkoti ar asiem asmeņiem.


Tas ir vienkārši un ātri -

spirālgriešana ir ērts un vienkāršs veids, kā sagriezt dārzeņus. Spirālēs sagrieztiem dārzeņiem tāpat ir īsāks gatavošanas laiks, tāpēc spirālgriešana ir lielisks risinājums aizņemtiem cilvēkiem. Spirālgriešana ir arī ļoti kreatīva - Jūs varat izdomāt dažādus pagatavošanas un pasniegšanas viedus, ar dažādām garšām un tekstūrām. Iespējas ir gandrīz bezgalīgas.Kā spirālgriezēji darbojas?

      Sprālgriezēji ir lietojami pavisam vienkārši. Atliek vien izvēlēties vajadzīgo spirāļu platumu un ar prieku vērot, kā skaisti veidojas gatavās spirāles. 

 

Kuru spirālgriezēju izvēlēties?

      Ir daudz un dažādi spirālgriezēju veidi, tāpēc ir svarīgi izvēlēties tādu, kurš būs piemērots tieši Jums.


Rokas spirālgriezēji

      Šis ir lētākais risinājums, kas darbojas kā zīmuļasināmais. Tas ir pietiekami mazs, lai izmēģinātu spirālgriešanu vai pagatavotu dārzeņu spirāles pāris cilvēkiem, taču, ja Jums ir liela saime, šāds spirālgriezējs nebūs Jums piemērotākais.

  Spirelli - darbojas kā zīmuļu asināmais. Piemērots gariem un šauriem dārzeņiem, aprīkots ar divu platumu asmeņiem. Nomazgājiet dārzeni, piemēram, kabaci, cukini, gurķi, burkānu, balto redīsu, kartupeli, ievietojiet to spirālgriezēja konusā un vienkārši grieziet to kā zīmuli zīmuļasinātājā.  Sagriež līdz 6cm platus dārzeņus. Mazgājams trauku mazgājamā mašīnā.

 Iesakām izvēlēties modeli ar turētāju - tas atvieglo dārzeņa griešanu un būtiski samazina dārzeņa nesagriežamo atlikumu.

      Ja priekšroku dodat tradicionāliem griešanas veidiem, ērts risinājums būs žuljēna griešanas nazis - izskatās gluži kā parasts mizotājs un griež dārzeņus plānās vienmērīgās strēmelēs.


Vertikālie spirālgriezēji

     Spralfix - šim spirālgriezējam ir 4 atšķirīgi spirālgriešanas platumi un tas būs piemērotāks apaļu dārzeņu griešanai, piemēram, bietēm, kartupeļiem, resnākiem kabačiem un cukini, u.c.

Izvēlieties vēlamo spirāļu platumu, ievietojiet dārzeni griezēja traukā un vienkārši grieziet rokturi. Šim spirālgriezējam, lai pagatavotu dažādu platumu spirāles, atliek vien pagriezt slēdzi.


Elektriskie spirālgriezēji

      Elektriskie spirālgriezēji ir aprīkoti ar vairākiem asmeņiem un darbojas pavisam vienkārši. Ievietojiet vajadzīgo asmeni spirālgriezējā, ieslēdziet spirālgriezēju un tā padevē ievietojiet griežamo dārzeni. Pārējo darbu paveiks spirālgriezējs pats.